DoporučujemeZaložit web nebo e-shop


 

Čo človek to iný názor – problémom však často býva, že ľudia nemajú dostatok informácii

Hlavným kritériom pri výbere psa sú pravdepodobne vaše finančné možnosti. Stanovte si, koľko môžete maximálne za psa minúť. Nezabúdajte na to, že cena psa nie je posledná čiastka, ktorú budete musieť do neho investovať. Ďalším dôležitým krokom je určiť si, čo od psa očakávate. Tu by ste mali zohľadniť, či budete používať psa len pre radosť alebo mate záujem o niaký daný pracovný, výstavný výsledok.
Záleží vám viac na kvalite (PP) ako na vzhľade?
Pri kúpe akehokolvek plemena psa je dôležité si uvedomiť práve tú skutočnosť, že sa jedná o čistokrvné plemeno ktoré má štandardne daný exterier a povahové vlastnosti, a preto je nutné dôkladne sa oboznámiť s štandardom kupovaného plemena psa.
To platí aj v prípade, keď kupujete psa z útulku či psa bez PP.
Je zrejmé, a vyplýva to aj z právnych predpisov vzťahujúcich sa k zodpovednosti za vady (neštandardnosť plemena, choroby..), že v prípade kúpi čistokrvneho štandardneho psa s PP je záruka za vady  v prospech kupujúceho. Tá záruka je Rodokmeň, Výstavné Diplomy rodičov čo Vám chovateľ rád ukase, a kupno predajná zmluva.
 S touto skutočnosťou môže kupujúci pri čistokrvnom plemene s PP rátať.
Preto ak chovateľ tieto záruky Vám nepodá tak hľadať ďalšieho chovatela. Lebo pri neštandardných jedincoch s Preukazom o Pôvode (predaný ako pracovná línia), alebo pri jedincoch bez PP  vám nikto žiadnu záruku neposkytne, preto je potrebné, aby vám pri ich kúpe ak treba asistoval odborník (ktorý pozná standard plemena),(pre prípad zobrať so sebou aj vytlačený standard) , na ktorého úsudok sa môžete spoľahnúť.
Chovatelia tejto rasy čierny šery od začiatku odchovávajú len štandardné exterierové jedince s PP. Bohužiaľ sú aj majitelia čierných vlčiakov ktorí síce Vám rodokmeň neponuknú ale popritom Vám predajú
štandardné jedince viď. (Dole je uvedené ako v tedy postupovať) 

Na tejto stránke by sme chceli uviesť aspoň najdôležitejšie veci, na ktoré by ste sa mali pri kúpe plemena zamerať.

Skontrolujte kde, v akých podmienkach chovateľ drží svojích psov a šteniatko.
Skontrolujte, či rodičia šteniat splňajú standard daneho plemena, prípadne fotky predchádzajúceho vrhu,
Pozornosť by ste mali venovať aj povahových vlastnostiach daneho plemena. Chovateľ rád Vám predstavý ako sa správa dane plemeno a Vás zobere aj na prechádzku kde lepšie sa pes predvedie.

Zásadnou otázkou, ktorej dôležitosť si väčšinou kupujúci uvedomí, až keď už potrebuje rýchlo psa, je, kde si psa kúpiť.
       Môžete si vyberať z ponúk so stránky chovateľských klubov alebo priamo sa informovať na sekretariate Kynologickej Organizácie  ako sú SLovenská Federácia Kynologov  alebo Slovenská Kynologická Jednota.
Toto plemeno je registrované v SFK a môžete Získat informácie pre vás veľmi dôležité.
na email slovenskafederaciakynologov@gmail.com

 

Tu ani nejde o vystavné úspechy chovateľa ale o to aby  neodopral právo majitela mať čistokrvné štandardné plemeno psa. Jednoduchý kupujúci nevie všetko o psoch (standard)preto je dobré ak si pozrie obrázky ako má štandardné plemeno vizerat a porovná to s rodičmi šteniatok. Aby sa nestal obetou podvodu a predaja neštandardných psov. Preto kludne si pozrite túto webstránku link

Výstavný postoj, a normálny postoj tohto plemena.