DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

čerpali sme :
Názov knihy-Dejiny Uhorska a Slováci ,  Ivan Mrva, Vladimír Segeš  
Názov knihy První světová válka den po dni (2014 - 100 let výročí začátku první světové války)  Ian Westwell
Názov knihy Pramene obrany (Pamäti generála Jozefa Turanca), Jozef Turanec
Názov knihy Druhá světová válka v datech 1940 - 1941 (Neklidné století 2) Josef Novotný
Názov knihy Dekrety prezidenta republiky 1940 - 1945 (Dokumenty)  Karel Jech, Karel Kaplan
Názov knihy Hitlerovy zahraniční divize (Zahraniční dobrovolníci ve Waffen-SS v letech 1940 - 1945)  Chris Bishop
Názov knihy Medzinárodné súvislosti slovenskej otázky 1927/1936 - 1940/1944 Milan Krajčovič
Názov knihy Století četnické kriminalistiky    Autor: Michal Dlouhý
Názov časopisov Seznam četnických pátracích stanic, Kalendář 1937,
Názov knihy Buch Typenkompass - Deutsche Artillerie 1914-1918
Názov knihy Peter Sebald: Die deutsche Kolonie Togo 1884-1914

Názov knihy Deutsche Worte von einem deutschen Mädchen ein Buch für Alle, ....
Názov knihy Deutsche Kriegszeitung Nr. 12, 1. November 1914, Illustrierte Wochen-Ausgabe
Názov článku o psoch o nemcoch 1914 
Hochschularchiv der RWTH Aachen
Názov knihy  Geschichte und Beschreibung der Rassen des Hundes 1894
a ďalšie materialy...

 
Citáty Profesionála M.Butyka, Jozefa Šustera, a Štefana Štefíka-SKJ. " Nadviažem na to, čo ste povedali. V poslednej dobe sa na Slovensku a v Čechách vyrojilo množstvo kynológov, rozhodcov, chovateľov a psích psychológov, ktorí sa označujú za odborníkov. Nie vždy však nimi aj sú. Ako rozoznať profesionála od samozvaného odborníka na psov?
Ťažká otázka, Veľa majiteľov psov totiž z pohodlnosti volí radšej rýchlejšiu, kratšiu a pohodlnejšiu cestu, čo sa nemusí vyplatiť.
Chcete tým povedať, že pokiaľ by k psom zodpovedne pristupovali ich majitelia, chovatelia a fungovali by platné zákony, vyriešili by sa problémy, o ktorých hovoríme?
Áno. Ale zmeniť správanie a myslenie ľudí je oveľa ťažšie, ako prevychovať problematického psa.
Zakázať, ignorovať, zatajovať konkrétne plemeno nie je riešením. Ale aj keby človek vyhubil všetky zvieratá,plemená on tu stále ostane. A až vtedy zrejme pochopí, že práve on je ten zlý...Treba aby Plemenárske Organizácie a majitelia brali na seba zodpovednosť..."http://www.espektrum.sk/index.php?text=5081-spickovy-kynolog-a-chovatel-hovori-o-pricinach-utokov-psov-na-ludi.
 
Chceme vedieť pravdu?
Už nemci verejnosť klamali vidˇ Hitler . Ako krásne oklamali Svet, Slovákov a Maďarov týkajuce sa židov?
Nemci ich pochytali a deportovali...dokonca sme nemcom pomáhali...
Čo robili nemci so psami pochádzajúc so Slovenska?... Ešte stále veríme rozprávkám čo kedysi nám rozprávali? 
Fascinácia médiami ... Sme leniví overovať pravdu...!!
Reklamy, súťaže, rôzne spolky a ich activity sú dobrým manipulátorom .. Ideálna pôda pre šírenie postmoderných myšlienok je dnešná premedializovaná kultúra. Zrejme každý človek si všimol, že s nástupom multimédií (hlavne mladí) ľudia prestali byť fascinovaní literatúrou, tradičným umením a akademickým vzdelaním. Na dnešnú mladú generáciu každý deň útočí smršť obrazu a zvuku cez televízne obrazovky, internet, mp3 prehrávače, atď. Tragédiou je, že mladí neberú tento frontálny útok ako útok, ale ako prínos. Nepoučia sa chýb iných ale ani vlastných..
Ľudia počas stáročí snívali o aktivite, napredovaní, vynálezoch, a keď sa mnohé z nich konečne stali skutočnosťou, drvivá väčšina sa začala oddávať neproduktívnej pasivite. Akademické vzdelanie, napriek tomu, že je konečne prístupné pre všetkých, prestáva byť zaujímavé, hoci svet dosiahol väčšie poznanie ako kedykoľvek predtým.
Knihy, ktoré viac nie sú iba doménou niekoľkých učencov, prehrávajú boj s IT, chatom a videoklipmi.
Postmoderný človek nemá čas, náladu na to, aby sa stíšil a zamyslel hlbšie nad vlastným životom a nad dôkazmi, lebo má neustále na ušiach slúchadlá a pred očami má spleť obrazov, ktoré vystriedali riadky čítaného textu. Keď už v texte nie je žiadny daný význam, ako to tvrdil (literárny kritik!) Derrida, načo sa textom vôbec zaoberať? Nudné čítanie postmodernizmus vymenil za „kreatívne“ chatovanie hanobenie iných...
Smutným faktom zostáva a je dobra pôda pre špekulantov, množiteľov psov  nasledovná dneštná realita :
"Jedným z hlavných „výdobytkov“ postmodernizmu je upustenie od hľadania PRAVDY ako takej, pretože pravda nielenže podľa niektorých neexistuje, ale keby aj existovala, bola by pre daneho človeka nepoznateľná. Lebo je ľenivý či neschopný overiť veci. Postmoderní ľudia STRATILI záujem o pravdu, pretože pre nich nepredstavuje de facto žiadnu hodnotu. Preto Slovenské psy sú presentovaný ako Nemecký ovčiak a nikto sa nad tým nezastavuje.. Lenže Slovenské plemeno pomali ale isto zanikne. 
Slovenský Ovčiaci pomali ale isto sa budú krížiť s Nemeckými ovčiakmi ktorý majú dedičné choroby a iné nedostaky lebo chovatelia musia dodržať FCI standard a zákony SR . Chovatelia ktorí robia vo svete dobré meno Slovenskej kynologie majú vlastnú vytvorenú pravdu.  Kým každý človek si vytvára svoju pravdu a táto osobná pravda bude považovaná za rovnako skutočnú, hodnotnú
a legitímnu ako pravda hocikoho iného, tak sa nič nezmení. Zmení sa len to, že o niekoľko rokov nebude Slovensky chovateľ s čím sa chváliť." Čo nám ponúkajú na predaj, vážne kvalitu ? Čo Kupujeme?
Ak nám na niečom záleži, vždy sa spýtame a uistime sa, že to čo kupujeme to spĺňa, ...?
Realita je však úplne iná. Naivne dôverujeme a často sme presvečený len o svojej pravde. Napriek tomu, že postmoderný človek tvrdí, že vyznáva svoju osobnú pravdu líšiacu sa od pravdy iného človeka (najmä, ak je ten človek konzervatívny kresťan), realita je taká, že vyznáva „pravdu“, ktorú mu nanútili media, kluby cez obraz, a zvuk (npr dobra reklama, kampaň, rôzne znamosti, falošná dôvera, fiktivné informácie, pochybné doklady,
zneužitie dôvery iných...) . Či už ide o televízne relácie, internetové chatovacie miestnosti, alebo hudbu – na týchto a im podobných platformách sa formuje svetonázor postmoderného človeka. Veľa psov, chovateľov vychutnáva slávu a čo druhá strana mince?
Na druhej strane ale vidíme psov v uboženom stave, týrane psy ktoré neuspeli v rukách trénera či na súťažiach, množiteľov pre peniaze a ešte horšie scenario a osudy psov o čom nevieme a ani media nechcú hovoriť.
Ak budeme opatrní pri kúpe  jedneho psíka a overime chovateľov, predajcov tak zachránime tým 6 ďalších psov a snať im umožníme lepší osud. Je to na nás všetkých..." citát s http://www.milost.sk/logos/clanok/postmoderna

Slovenský ovčiak či Nemecký ovčiak "pracovná línia"? :
Slovenských ovčiakov bežne označovali za nemeckých ovčiakov, tým došlo k omylu lebo Budúci majitelia tvrdili nasledovné pri kúpe psa s PP-  Veď ja nechcem chodiť na výstavy...
Bohužiaľ toto
býva najčastejším argumentom ľudí kupujúcich si psíka.  Potom predajcovia "chovatelia", ktorí za cieľom zarobiť rozmnožujú psíkov (aj s PP aj bez PP) a vedia rozprávať najrôznejšie historky, prečo práve tie ich šteniatka preukaz o pôvode nemajú alebo ich pes nemá najlepšie výstavné výsledky V1 a CACIB, UKCIB. Všetky z týchto historiek sú vymyslené - no väčšina ľudí naletí a málokto predkladané "fakty" prečo výstavná línia má iné telo a „pracovná línia „ taktiež iné. Kupujúci neoveruje ani nevie čo má overiť veď má rodokmeň a ďalej nič iné neskúma.  Akonáhle by ste sa tým viac zaoberali zistíte, že žiaden argument neobstojí. Mimochodom - kúpa psíka s PP či typovo „výstavná línia psa“ Vás k návšteve výstav vôbec nezaväzuje. Výstavná línia psov sa najviac približuje k štandardu plemena. Ak kupujeme psa s PP tak štandardneho aby sme zabránili množeniu neštandardných psov či psov bez PP. viac na stránke http://shi-tzu223.blog.cz/0811/ved-ja-nechcem-chodit-na-vystavy

Contract: Somebody sold Slovak Shepherd as a GSD working line with Pedigree. What to do? Can law protect us?
Have a look:  MlSREPRESENTANTION act 1967
Fraudulently – statement made by someone that they know is untrue, believe it is untrue or is made recklessly
Negligently – statement made carelessly or without reasonable grounds for believing its truth.
Innocently – statement made without fault
A statement inducing  a person to enter into a contract is a representation. A false statement is a misrepresentation  and renders the contract voidable.The innocent party may rescind (elállhat) the contract or claim damages in certain situation.
Misrepresentation may be described as a false statement of fact made by one party before or at the time of the contract, which persuades the other party to enter into the contract.
Misrepresentation is formed by: 1)a false statement of fact 2) statement that induces the contract
Statements that do not amount to actionable misrepresentation include:1) statement of opinion, mere sales talk (boastful statements), 2) statement of future intention (speculations rather than facts).
Types of misrepresentation: 1) Innocent Misrepresentation to the more serious 2)Fraudulent Misrepresentation.
FRAUDULENT - when a statement is known to be false, made without belief in its truth, or made recklessly, carelessly whether it is true or false; NEGLIGENT - when a false statement was made carelessly, but not deliberately, and the other party relied on the statement; INNOCENT - when a statement was made with the belief in its truth and there were reasonable grounds for that belief.
Remedies for misrepresentation: Innocent, Negligent §f Rescission and/or damages Fraudulent - Rescission or damages .Rescission is an equitable remedy and means setting asideof the contract. Contracts are terminated from their very start, and the parties are put into positions as if the contract had never existed. Damages are a common law remedy.
They are assessed on principles of tort law.
Legal equity Remedy : you can get back money. More inf. you can get http://e-lawresources.co.uk/Contract-remedies.php 
MISTAKE . Seller done the mistake?
Only very few mistakes render the contract void, as there is no reason for setting the contract aside if one party makes a bad bargain . But where a mistake is operative, it will render the contract void.
Type:1)common mistake - where both sides make the same mistake as to the subject matter
2)mutual mistake - where both parties are mistaken, but about different things
3)unilateral mistake I where only one party is mistaken, frequently involves mistaken identity
False Information, presenting by Law:
The crime of false pretenses is when by making an intentional statement with intent to defraud the victim and earn money.Lie, False propagate as a criminal act Speedy Trial Act (1974) Codified at 18 U.S.C.A. § 3161 et seq.
http://www.law.cornell.edu/wex/speedy_trial_act_1974
 

Čierny šery, Black Cherry.

Jeho pôvodný názov Slovenský ovčiak (vlčiak) existoval po 1900.rokoch ."výkup vlčiakov"

 Po  Clevelánskej dohode v roku 1915 Slováci a Cesi sa spojili a spolupracovali s Nemcami. V tomto období a neskôr Nemci používali do vlastneho chovu Slovenských Ovčiakov, uznaných  v roku 1914 v UCI. Kríženie Ovčarskeho psa Alsaskeho a Ovčiarskeho psa Slovenskeho psy získali podobu ktorá dodnes každemu imponuje. Ovčarský Pes Alsaský zmenil telo na ovčiarskeho psa Slovenskeho vdaka kríženiu.
Slovenskí ovčiaci na rozdiel od Nemeckých ovčiakov si nechali podobu, ktorú mali pôvodne. Neskôr boli vykupovaní Armadou CSR a DDR. Slovenských ovčiakov bežne označovali za nemeckých ovčiakov, tým došlo k omylu.

Tieto hore uvedené informácie sa nachádzajú v starých knihách a historických a žandárdskych publikáciach 
K9 prefect working dogs from Slovakia.(Csechlovakia)

To understand better the cynology we have to study History. Slovaki whz could not propagate Slovak Hepherd? Here is the reason: The Czechs, Slovaks and the Dissolution of the Austro-Hungarian Empire. 

By the end of Sept. 1918, the German High Command realized that it could not stop a western advance into Germany. To prevent an allied invasion and occupation of Germany, the High Command (Marshal Hindenburg and General Ludendorff) advised a change of government in Berlin and an approach to President Woodrow Wilson to mediate peace on the basis of his 14 points. But Germany had rejected them in Jan. 1918 and the Western Entente Powers had never accepted them as a basis for peace. When a new, Social Democratic government was established in Berlin and asked for peace, an armistice was signed on

the western front on Nov. 11 1918 at 11 a.m. (Armistice Day).
How Germany could get Slovak Shepherd to their dogs called Alsatian (Franch) Shepherd?
Why we mix up old tye GSD with Slovak Shepherd?
Czechoslovakia and the German Problem.  There were some 3 million Bohemian Germans in 1918,most of whom lived in a mountain region of the "Bohemian diamond," known after one part of it, the Sudeten mountains, as the Sudetenland.  Germans also lived in elsewhere in Bohemia, also in Moravia, and Silesia. (See map below). They were the descendants of medieval German settlers.  Bohemia had been part of the Holy Roman Empire, but had never belonged to a  modern German state. The Bohemian Germans were the politically dominant ethnic group in Bohemia-Moravia when it belonged to the Austrian Empire, so they did not want to live in a Czechoslovak state where they would no longer be the ruling nationality.  Some saw their only chance to escape this fate if the Sudetenland was united with the new Austrian republic.  Indeed, the latter demanded union with the Sudetenland, but could not press the issue. Meanwhile, in November-December 1918, the Germans of Bohemia proclaimed several small states of their own. However,  these were not recognized and Czech troops put down resistance.
NICE Slovak Shepherd or Elegant Germans Shepherd dog? GSD was officially registred in 1951 before it was Alsatian (Frach) Shepherd. Good to know. Why 1951
http://europa.eu/about-eu/eu-history/1945-1959/1951/index_en.htm. That time was the created the EU and establishing the European Coal and Steel Community (ECSC). Also see EU history- http://www.historiasiglo20.org/europe/anteceden2.htm
Look the history how could be:
Czechoslovak Constitution of February 1920 and the Language Law of the same year, declared Czech and Slovak as the official languages of the new state, but allowed another language to be used in the administration and schools of any region where a minority formed at least 20% of the population. (This was based on the Moravian Compromise of 1907).  Most Bohemian German parties, except for the  Social Democrats, boycotted Czechoslovak political life until 1929, when Bohemian German political parties began to take an active part in Czechoslovak politics. Unfortunately,  the Great Depression hit the region hard in 1930 and led to great unemployment, especially in the mostly German-speaking industrial towns in the Sudetenland. This, in turn, led to complaints that Czechs were treated better than Germans (some were).  A Nazi Party was created in 1933, called the "Sudetendeutsche Heimatfront" (Sudeten German Fatherland Front) led by a local Phys. Ed. teacher, Konrad Henlein (1898-1945). This party was declared illegal, but in 1935 it reappeared as the Sudetendeutsche Partei (Sudeten German Party) which received regular secret funding from Berlin. (We will return to the SDP when discussing the Czechoslovak Crisis of 1938). Nazi use dogs also from other countries like Slovakia, Chech republic.
http://acienciala.faculty.ku.edu/hist557/lect12.htm
After losing World War Two, Germany once again found itself split apart, this time into two new nations, popularly called West Germany and East Germany. The two Germanys faced off against each other as part of the world-wide Cold War. After the Communist regimes in Eastern Europe and Russia fell, and the Cold War ended, the two Germanys re-united into the latest version of a unified nation. In the early 21st Century, Germany now finds itself a wealthy, democratic member of the NATO alliance; and as a member of NATO, German troops once again face combat in the anti-Taliban war in Afghanistan.
Zabúdame na naše bohactvo. Rozpredáme všetko dobré čo je Slovenské....

Standard German shepherd. Čistokrvný nemecký ovčiak.
Po 2. svetovej vojne nastali územné
zmeny tým sa stalo,
že Nemci nekrížili tieto dve plemená.
(Ovčiarský pes Alsaský a

Ovčiarský Pes Slovenský.
Nemci stratili Alsasko.
 Nakoľko nemeckí biologovia prikrížili hieny do
chovu  Ovčarskeho psa Alsaskeho psy sa začali
podobať na psov spred prvej svetovej vojny.
Preto v roku 1951 zmenil  podobu aj názov na
Nemecký Ovčiarsky Pes so zauhleným chrbtom
s farbou čierno hnedou a útočnou povahou.

po 1918

To understand what was going on with dogs, you have to know the history...

Study the The German empire: 1871 Junker.
Towards the end of the 1870s Bismarck changes tack. He mends his fences with Rome and introduces politically repressive measures. His target now is the
Social Democrats, founded in 1875 as the first
Marxist party of national significance in Europe.
Read more:
http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?groupid=2804&HistoryID=ac62&gtrack=pthc#ixzz3QuTeSOcA
By contrast the political complexion of the Reichstag becomes increasingly liberal. To the alarm of the
ruling class, the party growing most steadily in strength I
s the Social Democrats. As Europe's leading Marxist party, they naturally provoke horror in Junker circles. Dogs use by police and soldiers. Hitler's revolution: 1933-1934. Noone cared about dogbreed of other countries. For germany
every dogs was only German dogs. Nazi wanted Clean German animals, people since 1918-1945.
Try to stop them...
If you were not with Germans than you went to the hell... Meanwhile the apparatus of state is being rapidly
equipped to cope with personal dissent. In March 1933 the Nazis establish their first concentration camp, organized by Heinrich Himmler at Dachau near Munich. The pattern is soon followed in other parts of the country. By that summer as many as 30,000 Germans are being held without trial in these punitive establishments. The two main groups of victims are Communists and Jews, the twin targets of Hitler's long-standing obsession. Hitler and the Jews: 1933-1938 Read more: http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?groupid=2815&HistoryID=ac62&gtrack=pthc#ixzz3QuV2jzrK
Everybody did know about Slovak Shepherd in 1918-1945?
No why? Every European nation had its courageous resisters. Poland's Underground army - made up of children, teenagers,
and regular men and women - was responsible for defending the
lives of thousand of its Jewish and non-Jewish citizens.
Many were killed for their acts of courage against the Nazis.
Even though most German citizens were supportive of
Hitler's plan to control Europe, there were
German citizens who died because they refused to go along with Hitler's plan.
The reason of using dogs. Help to army.
Soldier did not care of the breed. They worked for Hitler
Germany Of the 11 million people killed during the Holocaust,
six million were Polish citizens.
Three million were Polish Jews and another three million were Polish Christians and Catholics. Most of the remaining mortal victims were from other countries including Hungary, Czechoslovakia, Ukraine, Russia, Holland, France and even Germany.
Why German dog changed his name and exterier?
The breeders used inbreeding (incest), Hyena dog, when lost the countries like Czechoslovakia, French.
Why Germany isolated from other countries after 1945?

Study the The German empire: 1871 Junker.
Towards the end of the 1870s Bismarck changes tack. He mends his fences with Rome and introduces politically repressive measures. His target now is the Social Democrats, founded in 1875 as the first Marxist party of national significance in Europe. Read more:
http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?groupid=2804&HistoryID=ac62&gtrack=pthc#ixzz3QuTeSOcA
By contrast the political complexion of the Reichstag becomes increasingly liberal. To the alarm of the ruling class, the party growing most steadily in strength is the Social Democrats. As Europe's leading Marxist party, they naturally provoke horror in Junker circles. Dogs use by police and soldiers. Hitler's revolution: 1933-1934. Noone cared about dogbreed of other countries. For germany every dogs was GSD as a clean are german dogs. Naciz wanted Clean German animals, people. Try to stop them...
If you were not with Germans than you went to the hell... Meanwhile the apparatus of state is being rapidly equipped to cope with personal dissent. In March 1933 the Nazis establish their first concentration camp, organized by Heinrich Himmler at Dachau near Munich. The pattern is soon followed in other parts of the country. By that summer as many as 30,000 Germans are being held without trial in these punitive establishments. The two main groups of victims are Communists and Jews, the twin targets of Hitler's long-standing obsession. Hitler and the Jews: 1933-1938 Read more:
http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?groupid=2815&HistoryID=ac62&gtrack=pthc#ixzz3QuV2jzrK

“German victims” – woman and dogs, other animals. What happened to them we should think.. (Majme úctu aspoň obetiam ako boli ženy a zvieratá)
If we not respect GSD FCI standard than respect German people and
what they build up after 1945. Read the fact of what happened. Did we know it? Do we care about GSD and Slovak Shepherd breed?
The Red Army entered Berlin first, seething with hatred and determined to exact vengeance, while the Americans and the British lagged behind to the west. They had two months to freely plunder and rape, and Berlin was a city virtually without men. The female population had swelled to 2,000,000 with thousands more refugee women who had fled there from the east. Up to a million females from ages 8 to 80 have been raped. Over 10,000 women and girls are recorded as having died as a result. There were so many rapes that doctors in the hospitals could not even treat them all.
 Manny of them did not survive the violence.
More infromation book, ‘The Gulag Archipelago’, http://www.holocaustianity.com/human-loot.html
The Germany changed Economy , life dog breeds and did stand up. We should respect GSD breed standard FCI (show line) even if we do not love it.
 

  

 

 

 

 

 

Treba si dobre preštudovať Štandard nemckého ovčiaka kontakt SV-Pressereferent Heiko Christian Grube  a FCI standard rules http://www.fci.be/en/FCI-Standards-Commission-72.html
Suchno je klub nemeckých ovčiakov a je členom SKJ. (Slovenská Kynologická Jednota)
SKJ je Občianské združenei podľa zákona 83/1990 Zz registrované v Minist.Vnútra.
SFK (Slovenská Federácia Kynologov) je Občianské združenei plemien ako je aj SKJ.
SFK je Členom UCI (medzinárodnej plemenárskej organizácie ako je aj FCI.
Občianské združenie SFK aj Občianské združenie SKJ spadajú pod Ministerstvo Pôdohospodárstva.
Navzájom organizácie by si mali uznávať plemená podľa stanov FCI a UCI 
Organizácie sú viayané so zákonmi: 
Antidiskriminačný zákon č. 365/2004 Z.z.,,
513/1991 Zb. - Obchodný zákonník,
40/1964 Zb. Občiansky zákonník -" Úprava občianskoprávnych vzťahov prispieva k napĺňaniu občianskych práv a slobôd, najmä ochrany osobnosti,"
Trestný zákon 300/2005 Z. z. v znení neskorších predpisov trestného činu "falšovania rodokmeňov a údajov o psoch,"
Zákon proti týraní zvierat Zákon č. 39/2007 Z. z. - úplné novelizované znenie.
Zákon o veterinárnej starostlivosti vid http://www.mpsr.sk/index.php?navID=27&navID2=27&sID=23&id=5390
...


 

Dejiny plemene Slovenský ovčiak. Ide o krátky prehlad: viac najdete na stránke http://www.ciernysery.eu/Plemeno-pocas-Prvej-Slovenskej-republiky.html

135/1867 Zz zákon o shromaždovacom práve obdobie Rakusko Uhorské obdobie umožnilo Nemcom aj Slovákom združovať sa a zaujímať sa o kultúrne hodnoty ako je aj kynologia. Max. Von St. Vyšľachtil plemeno, ktoré sa uznalo ako Ovčarský Pes Alsaský (Francúzsky) v roku 1890 v organizácií UCI.  Po  Clevelánskej dohode v roku 1915 Slováci a Cesi sa spojili a spolupracovali s Nemcami. V tomto období a neskôr Nemci používali do vlastneho chovu Slovenských Ovčiakov, uznaných  v roku 1914 v UCI. Kríženie Ovčarskeho psa Alsaskeho a Ovčiarskeho psa Slovenskeho psy získali podobu ktorá dodnes každemu imponuje. Ovčarský Pes Alsaský zmenil telo na ovčiarskeho psa Slovenskeho vdaka kríženiu. Po 2. svetovej vojne nastali územné zmeny tým sa stalo, že Nemci nekrížili tieto dve plemená. Nakoľko nemeckí biologovia prikrížili hieny do chovu  Ovčarskeho psa Alsaskeho psy sa začali podobať na psov spred prvej svetovej vojny. Preto v roku 1951 zmenil  podobu aj názov na Nemecký Ovčiarsky Pes so zauhleným chrbtom s farbou čierno hnedou a útočnou povahou. A Slovenskí ovčiaci na rozdiel od Nemeckých ovčiakov si nechali podobu, ktorú mali pôvodne. Neskôr boli vykupovaní Armadou CSR a DDR. Slovenských ovčiakov bežne označovali za nemeckých ovčiakov, tým došlo k omylu. Tieto hore uvedené informácie sa nachádzajú v starých knihách a historických a žandárdskych publikáciach.

 

Slovenky cierny ovciak plemeno Cierny sery
(Called also schutzhund tracking line shepherd dogs)
135/1867 Zz zákon o shromaždovacom práve obdobie Rakusko Uhorské obdobie umožnilo Nemcom aj Slovákom združovať sa a zaujímať sa o kultúrne hodnoty ako je aj kynologia. Slováci Vyšľachtil plemeno, ktoré sa uznalo ako Ovčarský Pes Slovensky) v roku 1914 v organizácií UCI. Došla 2 Sv. vojna 1939-1945. Opakovane plemeno uznali pod názvom Čierný šery v roku 1990. V tedy bol zákon 83/1990 o združení na Slovensku.(Združenie poliocajtov Zvazarm) Armadou CSR a DDR. Slovenských ovčiakov bežne označovali za nemeckých ovčiakov, tým došlo k omylu. Laik nevidí rozdiel.

  
Pôvodný Slovenský Ovčiarský Pes v chove Ovčiarskeho psa Alsaskeho.
Od roku 1914-do 1950

Nemecky Ovciak Standardny (čiernej farby)
Max. Von St. Vyšľachtil plemeno, ktoré sa uznalo ako Ovčarský Pes Alsaský (Francúzsky) v roku 1890 v organizácií UCI.
 

Deutsche Schäferhund podľa Nemeckeho štandardu FCI

( FCI plemenársku organizáciu zaregistrovali v Ministerstve Vnnútra - Nemecko v roku 1914)
 Nemecký ovčiak sa zaregistroval do FCI v roku 2002
Postoj nestačí na overenie či pes je či nie je štandardný. Jeho beh a chôdzu treba overiť.
 

vlčiaci v PS 1987 Ďakujeme vyslúžilím vojakom s PS, VB ktorí pomáhali s objasnením faktov..
Nemecký ovčiak po 1951
Rok 1987 DDR, ČSSR  Vojsko. Ďakujeme im za fotky.
2 mesiace 2 month
3 masiace 3 mont
4mesice 4 mont
 CS NO
  CS  NO
  CS NO
   CS NO

Majstrovstvá Slovenska vo výkone služobných psov. Kynologické akcie pre Športovú kynológiu.
Ciľom je chov služobných, pracovných psov, príprava psovodov.
Some Kennels are for a working line. They are Professional Shepherd breeders. They able to offer  shepherd puppies  and dogs. Dogs are for personal protection , police work , family protection and also for family companion . Our dogs also sold dogs from Slovak blood line have proven to consistently pass these qualities along into their progeny.  Dogs with bloodlines of the Kennel from „ z Czech Pohraniční Stráže“ are evicted from the breeders of the East Germany (DDR) and Czechoslovakia since 1955, to serve the Border Patrol. Before the dogs were in breeding program of the Čeh Slovakia since 1918. See Cleveland contract and Washington's contract. The dogs are exceptional because they have strong nerves, large bone structure, dark pigmentation and inclination to work heard. The Dogs from Slovakia are perfect in obedience, tracking, and defense.  Many Breeders, Military & Police Dog Units, are coming from all over the world to import the finest working by fallacy called German Shepherd Dogs but they are from Slovakia.  Popularity of the Slovak Shepherd is high but everybody sell them as a working line GSD. If you control pedigree, dogs you can see differences from real standard GSD what we call show line GSD. SHOW line GSD is only real accepted breed dog by FCI. Top working line GSDs are from the breed called Slovak shepherd.  All top K9 working dogs are from the top bloodlines and imported from Slovakia, the Czech Republic, and Germany. That is also legitimate the fact that working line GSD are not GSD even if they are in club as a GSD. They body, behavior,  working drive different from GSD-FCI. The Slovak Shepherd called used in breeding as a working line GSD are in excellent health . Some breeders work only with best breeding organizations in selected regions and do not use GSD-FCI by standard but they use Slovak shepherd (black , grey color).

NO, GSD, DSH
CS  NO, GSD, DSH
CS  NO, GSD, DSH
CS  NO, GSD, DSH
CS NO, GSD, DSH

Mistake from history, thanks to some German sellers later Slovak sellers, Slovak Shepherd got knew as a Old Style East German Shepherd. You can control history what happened with dogs in Slovakia 1918-1945. You can read history documents what Germany did that time and during the  II.WW. Fact is that after 1951 Slovak Shepherd dogs are Top working line dogs. Military and Police VB often bought Slovak Shepherd and other dogs from civil breeders. Nobody cared what kind of the dog are used in service work. Mostly dogs were used for military, service work and Veterinary experiment. After 1990 the new ČSSR law 83/1990 let police create zvazarm and for breeders create clubs. That time started looking for good dogs and for new breeds. Military created new breeds like Czechoslovakian wolf dog, and other dogs were use for breeding as a working dog. Later 2002 Slovakia got independent and dogs were registered mostly by Police and clubs. Clubs later created working sport club and registered in SUCHNO (club fore GSD) and SFK. But there was error many Slovak shepherd dogs got patronat, document , pedigree by SUCHNO. Here become the default and the owners in clubs can choose. Owners gen be in Organisation SFK or SKJ-SUCHNO. So the working dogs are from Slovak shepherd dogs  and become  from /German DDR/Czech Slovak Border Patrol breeding kennels. „Those dogs (Slovak Shepherd-Black dogs) are excellent structured bloodline combination that encompasses several of the most successful producing East German and Border Patrol bloodiness within the working breed. (tells it many owners)“  The pedigree is absolutely an excellent example of big inaccuracy called „Old Style Certified Working Border Patrol Dogs“. Patrol, military dogs have a line breeding on top foundation DDR, ČSR working dogs top to bottom and has blood of the Slovak Shepherd.  But real GSD with Pedigree FCI is different. Slovak Shepherd accepted breed by UCI ( Have a look standard FCI. Slovak shepherd registered in Germany UCI and Slovak Institutions (Presidium of the Police Force, Industrial Property Office of the Slovak Republic,Ministry of Agriculture and Rural Development (Agriculture Ministry), Ministry of Defence (Defense Ministry). Slovak organization SFK also SKJ is registred in Ministry of Interior (Interior Ministry). IF somebody not accept UCI only FCI than can change it. No problem to register in FCI this breed because FCI accept pedigree  and breed registered in different kennels like AKC, UCI. So the owner good to know what they can do . They can save Slovak culture and their dogs or can propagate falsehood as a working line GSD what no organization registered. Not exist breed working line GSD only Slovak Shepherd and GSD by standard.
It was difficult to propagate Slovak Shepherd why? study history - http://www.slovak-republic.org/history/between-great-wars/, Communism in Slovakia, Velvet Revolution
Democracy helped sell Slovak Shepherd under the name "working line GSD"Democratic Slovakia
Registration Slovak Shepherd cooperation with Germany The Slovak Republic (1939-1945)http://www.slovak-republic.org/history/world-war-2/
link: Material used from Slovak and German history since 1914, breeders of the working line dogs, military documents, history of the law...http://spectator.sme.sk/c/20045768/list-of-names-of-institutions-in-english-and-slovak.html
Please study Slovak legislation about exported Pedigree working line GSD, UCI Slovak Shpeherd - http://www.lexadin.nl/wlg/legis/nofr/eur/lxweslw.htm


 

 

 

 standardny nemecky ovciak -owczarek niemiecki

Povaha je dominantná až agresívna

NO sú velmi energické, potrebujú veľký výbeh,

sú vhodné na stráženie veľkého objektu a záhrady.

. Nie je vhodná k deťom, a kde je veľa ľudí
Povaha:
Sú vyrovnanej povahy ostré, nepustia do objektu nikoho a sú nedôverčivý k cudzím. Nevýchádza dobre so psami ale je veľmi ľahko cvičitelný, zvládnutelný. Radi pracujú,sú použitelný aj na výcvik športovej kynológie a na rôzne vrcholové skúšky obrany. Výrovnaný pes je veľmi dobrým ochraňujúcim psom psvoda a jeho majetku bez ohladu na metodiku výcviku.

Využitie Sú ideálny pre prácu v službe ako sú :armáda, polícia ,SBS, lebo slepa poslušnosť je pre nich tipická . POtrebuje pevnú dôslenú skúsenú ruku. Pes je dobrý aj ako osobný ochránca aj pre nevidiacích ak nevidiaci je schopný zvládnuť jeho dominantnú povahu. Veľmi veľkou výhodou tohto plemena  je, že plemeno je vhodný aj ako "kotercoví pes" lebo nepotrebuje stálu s poločnosť svojho pána a ľahko sa adaptuje do cudzej ruky. To znamená plemeno bez problemov bude poslúchať aj  cudziu osobu. Many german shepherd are dominant or even aggressive with strange dogs and straingers.

Laicky: Robustný výzor, krátky siroký krk, mohutnejšia hlava, uši sterdne malé siroké dalej od seba nasadené, tmavohnedé až čierné oči, mohutné telo, kratšie nohy, chrbát spáditý(hrbatý) oblukovitý,  zauhlené zadné nohy. 


Dlhosrty Nemecky Ovciak

 

   

Plemeno Čierný šery (solid black shepherd dog)
Owczarek Slovaki

Povaha je jemná citlivá dobrácká k ľuďom a deťom. Povaha kamaradska.

Ideálny pes terapeut. MIluje skupinu ľudí a svorku psov. Uplatnuje sa ako pracovitý pastierský pes, záchranársky pes alebo pes terapeut kde sa vyžaduje samostatná práca a samostatné rozmýšlanie. Dokáže dobre ohlasiť nebezpečenstvo preto sa plemeno uplatňuje aj ako ochranár pri stáde zvierat či ochranár svojej rodiny.(nazýva sa aj ako všestranne použitelný pes, lebo dá sa ho vycvičiť aj na ochranu psovoda) Nie je to dominantné ostré plemeno a nepotrebuje skúsenú dôslednú ruku preto je vhodný pre starších,postihnutých ľudí s ktorými môže byť neustále. Pozor :Slepú poslušnosť drezúru tvrdý výcvik nepozná. Čím vätšie bezcitné násilie sa používa pri výcviku u tohto plemena tým viac bude plachejší a je schopný odmietnuť vykonať daný cvik . S tohto dôvodu plemeno je ťažko cvičitelný. Odlúčením svojej rodiny veľmi zle znáša ako aj zmenu majiteľa, preto nie je vhodný pre práce pri polícií či SBS . Toto plemeno nebude ochraňovať milovať svojho pána a slepo poslúchať a pracovať ako stroj ak majiteľ používal pri výcviku metody: násilné bolestivé . Good with other animals..dogs, cats, etc.Also great with kids, loves to play.Sweet, playful, obedient, loyal, and very friendly.

Laicky jeho opys: Veľké uši užšie k sebe nasadené, Predlžená hlava, svetlé oči, štíhle telo, štíhly krk, rovný chrbát atletický vyzor.

 


FCI standards German Shepherd Dog

            Black Cherry breed by standard UCI

                                            

FCI standards German Shepherd

Black Cherry breed by standard UCI

FCI standards German Shepherd

Black Cherry breed by standard UCI

FCI standards German Shepherd

Black Cherry breed by standard UCI

 

FCI standards German Shepherd

Black Cherry breed by standard UCI

Plod dvoch národov, ale dedičstvo Slovákov nakoľko išlo povodne o zachovanie Slovenskeho Vlčiaka.
Policajti a silové rezorty socialistického Československa mali po ruke početnú základňu neštandardných nemeckých ovčiakov, Slovenských ovčiakov a vykúpených psov od civilov ktorí sa používali na radšej nešpecifikované úlohy. Profesor Akadémie vied v Prahe pán František Horák (plemeno Horákuv laboratorný pes pôvodca beagle)naopak tvrdí, že Hartl ani Rosik nemali absolútne v úmysle vyšľachtiť nové plemeno.  U vojakov šlo údajne o výskum s čisto vedeckým pozadím a používanie psov výlučne pre ochranu občanov a štátných hraníc.  Vojaci a policajti Akým spôsobom používali psov , to už bližšie nešpecifikuje kniha  Služobná Kynologia Vojsko. Z dostupných análov a zachovalých poznatkov sa však dozvedáme, že Hartl bádal v oblasti plodnosti. Presnejšie to bol výskum s cieľom objasnenia, aký vplyv má skríženie vlka so psom na plodnosť potomstva, na exteriér a na dedičnosť povahových znakov. Armádny záujem o budúcnosť plemena  Slovenský Ovčiak upadol . Slovenský ovčiak sa rozdelil na farebnu variantu sivá a čierna. Do sivej farby čo raz viac vojaci pridávali vlčiu krv a sivých nemeckých ovčiakov aby sa prejavila agresivita u psov. S tejto linie vznikol Československý vlčiak ktorý je tvor uznávajúci jedinú autoritu. S cudzími  ľuďmi nehodlajú nadviazať kontakt narozdiel od Slovenských ovčiakov ktorý milujú ľudí a nemajú v sebe agresivitu.  Vďaka tomu, alebo skôr kvôli tomu sa silové rezorty o plemeno Slovenský ovčiak ako aj o krížencoch s vlkmi prestali zaujímať . V civilnom sektore však vývoj krížencami s vlkom pokračoval ďalej a ukotvili rozdielnosť medzi Slovenským čierným vlčiakom a československým vlčiakom.  Uznané plemeno pod názvom Československého vlčiaka začalo chovať čoraz viac ľudí, ktorí neskôr zakladali chovateľské kluby s cieľom zveľadiť a zviditeľniť tohto nepochybne krásneho psa. Napriek tomu, že psov vojsko  považovalo za zbran ktorá sa nemala dostaž do rúk civilom.  Napriek značnej snahe a faktu, že sa jednalo o nové národné plemeno, kynologickí pohlavári tej doby im to nijako neuľahčili. Nakolko československý vlčiak nemal ustálené plemenné znaky. Pohraničná stráž ani policia nemali registrovanú chovateľskú stanicu v Medzinárodnej plemenárskej organizácii a psy odchovaný nikdy neboli na medzinárodnej výstave. Napriek tomu FCI po 1989 uznalo plemeno pod názvom československý vlčiak.  Slovenský ovčiak slengovo čierny vlčiak opakovane sa musel uznať ako čierny šery a museli chovatelia vyradiť sivú farbu.  Ale to neznamená, že nie je nosičom sivej farby. Taktiež československý vlčiak má v sebe čiernu farbu. Preto chovatelia oboch plemien musia dodržiavať chovatelský poriadok aby udržali plemenné znaky psa a mali by vyradovat jedince ktoré majú nežiadúce znaky. Dole sú fotky s porovaním oboh plemien.